Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się fizycznie w Katowicach oraz w Internecie
24.09-01.10.2022

A Wall is a Screen

A Wall is a Screen to pokazy filmów krótkometrażowych podczas miejskiego spaceru.

Filmowy spacer A Wall is a Screen rzuca nowe światło na miejski krajobraz. Podczas serii kilku pokazów widzowie zatrzymują się w różnych miejscach, w których wybrane filmy krótkometrażowe wchodzą w interakcję z otaczającą architekturą.

Wydarzenie A Wall is a Screen odbędzie się 24 września o 20.00 i towarzyszyć będzie jesiennej odsłonie Ars Independent. Nasz spacer rozpoczynamy w holu Dworca PKP od strony pl. Andrzeja, gdzie od 24 września do 1 października będzie można odwiedzać również naszą główną multimedialną instalację, stworzoną specjalnie dla festiwalu przez Ksawerego Kirklewskiego, tworzącego pod pseudonimem Ksawery Komputery.

Oba wydarzenia są bezpłatne. Spacer potrwa około 90 minut i odbędzie się niezależnie od pogody. Rozpoczynamy na dworcu, jednak kolejne punkty wydarzenia pozostaną tajemnicą.

W kontekście tegorocznej wymiany kulturalnej między Katowicami a Hamburgiem grupa artystów z Hamburga zaprezentuje swoje unikalne połączenie plenerowego pop-upu z interwencją wizualną. Pokazując zupełnie nowe, znane i nagradzane filmy krótkometrażowe z Niemiec, dodają nowe warstwy zarówno percepcji filmu, jak i przestrzeni Katowic. Wydarzenie to odbywa się w ramach jubileuszu 50-lecia Deutsch-Polnische Gesellschaft Hamburg, które od 1972 roku buduje mosty między Niemcami a Polską.

Pokazywane podczas spaceru filmy będą prezentowane zarówno w języku polskim, jak i po niemiecku, a także z napisami dla Głuchych i osób niedosłyszących.

Dołącz do nas podczas tego bezpłatnego wydarzenia i poznaj Katowice w nowy i wyjątkowy sposób!

Hamburg i Katowice, dwie nadmorskie, portowe metropolie tak do siebie podobne, że czasem mylone na arenie międzynarodowej w końcu zaczynają współpracę.

Katowice zapraszają na spacer po Hamburgu, a Hamburg zaprasza na spacer po Katowicach w ramach projektu A Wall is a Screen. Każda ściana przecież jest ekranem. Jeżeli film jest snem to ściana przestrzenią wyobraźni, czy coś innego mniej patetycznego. Kuratorki i kuratorzy z Niemiec zaproponują nam nowe spojrzenie na nasze miasto w ramach wycieczki połączonej z projekcjami filmów krótkometrażowych wyświetlanych na ścianach budynków, fasadach, witrynach.

Ambicja - pokazać miasto w nowym świetle.

- Przemek Sołtysik, dyrektor Ars Independent

Data: 24.09 (sobota)
Godzina: 20.00 - 22.00
Miejsce: Dworzec PKP (od strony placu Andrzeja)
Bilety: wstęp wolny
Dostępność: filmy pokazane zostaną z napisami dla Głuchych i niedosłyszących
Festiwal odbywa się w formule czterech odsłon w roku: wiosennej (marzec), letniej (czerwiec), jesiennej (wrzesień) oraz zimowej (grudzień)

A Wall is a Screen