Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się w Katowicach
09.12.2023

Czarny Koń Animacji powraca!

Ars Independent powraca w grudniu z konkursem Czarny Koń Animacji!

W konkursie zobaczymy krótkometrażowe filmy animowane z lat 2021-2023. Do konkursu zgłoszono zawrotne 1133 produkcji z całego świata, spośród których grono selekcjonerów wytypowało ponad 20 nominowanych, które zobaczymy w Katowicach. 

Reżyserzy i reżyserki powalczą o tytuł Czarnego Konia Animacji oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 €. O zwycięstwie zadecyduje publiczność w wyniku głosowania po seansie.

Zimowa odsłona Ars Independent odbędzie się 9 grudnia (sobota) o godz. 19.00 w sali 211 w Katowic Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice). 

Bilety dostępne są do nabycia w sieci Interticket oraz w kasie Katowice Miasto Ogrodów. W miarę dostępności miejsc możliwy będzie również zakup na bramce przed wydarzeniem.  Bilet obejmuje pokaz 2 setów animacji (po ok. 1 godz. każdy) z krótką przerwą pomiędzy oraz ogłoszeniem wyników po seansie.

Bilet na pokaz CKA upoważnia również do bezpłatnego wstępu na pokaz z muzyką na żywo Legowelta, który odbędzie się tego samego dnia, o godz. 22:00 w Music Hubie (podziemia Katowice Miasto Ogrodów).

Ars Independent odbywa się w formule czterech odsłon w roku: wiosennej (marzec), letniej (czerwiec), jesiennej (wrzesień) oraz zimowej (grudzień).
Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.
Wydarzenie odbywa się w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Tytuł to wielka szansa. Na ESK skoncentrowane jest zainteresowanie całej Europy. Wyróżnione miasto wzmacnia swój międzynarodowy wizerunek i korzysta ze zwiększonego ruchu turystycznego. Jednak przede wszystkim tytuł służy mieszkańcom miasta. Tworzy dla nich nową, atrakcyjną ofertę kulturalną.
KIEDY: 09.12, 19.00 - 21.30
GDZIE: Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2), Sala 211 (II piętro)
BILETY: 16 zł (8 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca)
DOSTĘPNOŚĆ: Filmy pokazane zostaną z napisami rozszerzonymi

Czarny Koń Animacji powraca!