Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się w Katowicach
21.09.2023

Czarny Koń Wideoklipu

Jesienią na Ars Independent powraca uwielbiany przez festiwalową publiczność konkurs Czarny Koń Wideoklipu!

W konkursie zobaczymy wideoklipy z lat 2021-2023. Do konkursu zgłoszono 550 produkcji z całego świata, spośród których grono selekcjonerów wytypowało ponad 20 nominowanych. Reżyserzy i reżyserki powalczą o tytuł Czarnego Konia Wideoklipu i nagrodę pieniężną w wysokości 500 €. O zwycięstwie zadecyduje publiczność w wyniku głosowania po seansie.

Jesienna odsłona Ars Independent odbędzie się w czwartek 21 września (19:00 - 22:00) w multitapie Absurdalna (ul. Dworcowa 3, Katowice).

Bilety w cenie 16 zł (8 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca) są do nabycia online w sieci Interticket lub na bramce przed wydarzeniem (w miarę dostępności miejsc). Bilet obejmuje pokaz 2 setów wideoklipów (po ok. 1 godz. każdy) z krótką przerwą pomiędzy oraz ogłoszeniem wyników po seansie.

– Tegoroczna edycja konkursu jest po prostu szałowa. Mamy AI. Mamy rave. Mamy erotykę. Mamy fitness. Narkotyki. Roboty. Mommy issues. Mamy też animowanego konia, ale nie zdradzę w którym klipie. Koniec i bomba a kto nie przyjdzie ten trąba – Martyna Poważa, kuratorka sekcji wideoklipów na festiwalu.

Ars Independent odbywa się w formule czterech odsłon w roku: wiosennej (marzec), letniej (czerwiec), jesiennej (wrzesień) oraz zimowej (grudzień). Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

Wydarzenie odbywa się w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagiębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Tytuł to wielka szansa. Na ESK skoncentrowane jest zainteresowanie całej Europy. Wyróżnione miasto wzmacnia swój międzynarodowy wizerunek i korzysta ze zwiększonego ruchu turystycznego. Jednak przede wszystkim tytuł służy mieszkańcom miasta. Tworzy dla nich nową, atrakcyjną ofertę kulturalną.

KIEDY: 21.09, 19:00
GDZIE: Absurdalna, Katowice
BILETY: 16 zł (8 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca) dostępne w sprzedazy na Interticket.pl lub na bramce przed wydarzeniem.
DOSTĘPNOŚĆ: Do lokalu prowadzi kilka schodów - nie ma na miejscu podjazdu dla wózków. Łazienka nie jest przystosowana dla osób o szczególnych potrzebach.
ESK: Katowice i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia - Kandydat na Europejską Stolicę Kultury 2029.

Czarny Koń Wideoklipu