KatowiceOnline
25-26
062021

3 rzeczy, które musisz wiedzieć o AIF2021

Tak naprawdę to rzucamy monetą czy festiwal odbędzie się, czy nie. Jak mawiał Dwight Eisenhower: “Przygotowując się do bitwy, zawsze orientowałem się, że plany są bezużyteczne, ale planowanie jest nieodzowne”. A tak naprawdę-naprawdę to w tym roku zaproponujemy Wam: nowy format wydarzenia, z nowymi datami - liczba mnoga! - i w nowych kolorach.

1. Nowy format

- Z uwagi na niepewność związaną z sytuacją epidemiologiczną, wymyśliliśmy pandemio-odporny format festiwalu. Zamiast stawiać wszystko na jedną kartę i fantazjować o tym, co będzie we wrześniu, w tym roku szykujemy dla Was kilka odsłon festiwalu. Pozwoli nam to na bieżąco adaptować się do możliwości organizacyjnych w danej chwili, czy robimy imprezę stacjonarną, czy online, czy hybrydowo - opowiada Bartek Sołtysik, rzecznik festiwalu.

Co kwartał nowa kuratorka czy kurator przygotują dla nas małego Arsa. Każda odsłona zaproponuje nowe hasło, kilka-kilkanaście wydarzeń wokół niego i nową szatę graficzną.

2. Daty

Za najbliższą odsłonę odpowiadać będą w roli kuratorskiej Agnieszka Karpiel (współkoordynatorka Klubu Filmowego Ambasada) oraz Przemek Mateusz Sołtysik (dyrektor Ars Independent Festival).

Spotkamy się 25 i 26 czerwca w Katowicach i / lub online. Pierwsze zajawki programowe poznamy już w maju.

Następne odsłony tegorocznego festiwalu odbędą się kolejno we wrześniu oraz w grudniu.

3. Klucz wizualny

– W tym roku będzie kolorowo. Żywo i radośnie! Tego nam potrzeba po koszmarze 2020 roku i w tym niezapowiadającym się zresztą lepiej 2021 – komentuje Gosia Szarada, współautorka tegorocznej identyfikacji.

Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice. Wydarzenie produkuje przedsiębiorstwo społeczne Spółdzielnia Socjalna Honolulu, prowadzące klubokawiarnię Drzwi Zwane Koniem.

projekt identyfikacji: Gosia Szarada

3 rzeczy, które musisz wiedzieć o AIF2021