Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się w Katowicach
09.12.2023

Legowelt. Pokaz z muzyką na żywo

Zapraszamy na wydarzenie towarzyszące zimowej odsłonie Ars Independent! Po seansie konkursowego Czarnego Konia Animacji (09.12, Katowice Miasto Ogrodów: sala 211) o 22.00 w Music Hubie do swojej animacji na żywo zagra dla was Legowelt.

Bilety do nabycia w cenie 20 zł (10 zł dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca) w sieci Interticket i kasie Katowice Miasto Ogrodów. Wstęp bezpłatny dla posiadaczy biletów na Czarnego Konia Animacji.

ANIMACJA:

„Ambient Trip Commander” to historia Samanthy Tapfersten, introwertycznej młodej kobiety prowadzącej przyziemne życie w średniej wielkości niemieckim mieście. Samantha pracuje w sklepie z syntezatorami, a samotne noce spędza grając w gry RPG. Pewnego dnia otrzymuje tajemniczego maila d grupy hakerów, którzy zapraszają ją do Lonetal, odległej wioski gdzieś głęboko w Alpach. W drodze na miejsce sprawy przybierają coraz bardziej złowieszczy obrót, a ona sama odkrywa wielką tajemnicę...

Film składa się z 65 minut oryginalnych dzieł Wolfersa, które ożywają. Każda klatka została misternie narysowana ręcznie przy użyciu żywych akwareli w żmudnym procesie, który trwał 14 miesięcy. Podczas pandemii w Holandii, kina i koncerty ambientowe były jednymi z niewielu wydarzeń kulturalnych, które wciąż były dozwolone, Legowelt zdecydował się połączyć te dwa elementy i stworzyć pełną ścieżkę dźwiękową na żywo, a także film do niej.

LEGOWELT:

Chyba nie sposób znaleźć drugiego tak wszechstronnego artysty jak Legowelt, którego dorobek muzyczny obejmuje, jak sam twierdzi, kilka galaktyk. Część z nich to zdecydowanie wyimaginowane wszechświaty, ale we wszystkich jego słuchacze są zachwyceni. Na scenie ambientowej pojawił się na początku lat dziewięćdziesiątych i szybko stał się kluczowym graczej holenderskiej sceny West Coast. Dołączył również do rodziny Intergalactic FM, która czerpie inspirację z pionierów z Detroit i Chicago, jak i z filmów fantasy, kultury science-fiction.

Legowelt w swojej twórczości czerpie również z dźwięków starych i podniszczonych maszyn, używa analogowych tekstur i łączy je z klasycznymi kompozycjami. Jego praca przypomina dźwiękowe śledztwo, zahaczając od dziwacznego house'u, poprzez oldschoolowy acid. Legowelt bardzo często wypuszcza nowe produkcje, jednak zawsze zachowują one wysoki poziom i są sygnowane takimi labelami jak Clone, L.I.E.S., Peoples Potential Unlimited i Crème Organization, w postaci niezliczonych EP-ek, ale także dobrze przyjętych pełnych albumów, takich jak The Paranormal Soul i Crystal Cult 2080.

Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.
KIEDY: 09.12, 22.00 - 23.00
GDZIE: Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2), Music Hub (piętro -1, wejście od strony pl. Sejmu Śląskiego, tam gdzie wejście do Hipnozy)
BILETY: 20 zł (10 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca), bezpłatnie z biletami na Czarnego Konia Animacji

Legowelt. Pokaz z muzyką na żywo