Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się w Katowicach
22.03.2023

Mięso chociaż zjedz…

Justine – ambitna, młoda dziewczyna z dobrego domu, wychowana w rodzinie wegetariańskiej trafia w sam środek wulgarnego świata studentów. Tydzień otrzęsin budzi w niej instynkty i żądze, o które nigdy nie mogłaby się podejrzewać. Co się stanie gdy po raz pierwszy skosztuje mięsa?

Debiutanckie „Mięso” Julii Ducournau (FRA-BEL 2016) to błyskotliwy film coming-of-age doceniany przez krytyków, nominowany i nagradzany na festiwalach na całym świecie. Reżyserka serwuje widzom pełen napięcia, kontrowersyjny i szokujący obraz, podany w gęstym sosie kanibalistycznej grozy. 

Zapraszamy na pełnokrwisty seans z kolacją 22.03.2023 r. o godzinie 19:00 (prosimy o przybycie o 18:45 ze względu na konieczność rozplanowania kolacji), który odbędzie się w JazzClubie Hipnoza (pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice). 

Wrażenia spotęguje kolacja podana w trakcie pokazu: stek z kalafiora, pieczeń z ciecierzycy oraz purée z batatów (wszystkie dania są wegańskie). 

Prelekcję do filmu wygłosi Patrycja Mucha - filmoznawczyni, krytyczka filmowa, kinomanka. Prowadzi bloga "Filmowe odloty" oraz podcast o musicalach "Wtem, piosenka" wspólnie z Kasią Czajką-Kominiarczuk (Zwierz popkulturalny). Związana zawodowo z festiwalem Nowe Horyzonty.

BILETY: Bilety w cenie 80 zł (40 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca) są do nabycia online (link poniżej). Cena obejmuje seans oraz kolację. Dodatkowo w trakcie wydarzenia będzie możliwość dokupienia sobie napojów w barze. 
DOSTĘPNOŚĆ: Film pokazany zostanie z napisami dla Głuchych i osób niedosłyszących.
ORGANIZATORZY: Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

Mięso chociaż zjedz…