Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się fizycznie w Katowicach oraz w Internecie
11-12.12.2021

Mordercza Szychta. Słuchowisko radiowe

Zimową odsłonę Ars Independent zapowie autorskie słuchowisko “Konrad Geist - mordercza szychta” - pamiętnik wiedźmina przyszłości. Co tydzień, w każdy czwartek o 21.00 (od 04.11 do 09.12), posłuchamy na antenie Radia Klang o przygodach emerytowanego łowcy potworów. 

6-odcinkowa seria opowie nam o największych zmorach, z którymi mierzył się po drugiej wojnie klimatycznej. Słuchowisko zapowiada zimową odsłonę Ars Independent 2021, która wydarzy się w dniach 11-12.12 w Katowicach i online pod hasłem “Porozmawiajmy o potworach”. Za program wydarzenia odpowiada Paweł Trzepizur, pomysłodawca i organizator cyklu Krypta Absurdu, przybliżającego kino klasy B.

1. Inwazja, 04.11 (czwartek) 21.00 - 21.20

Konrad Geist musi wcześniej zakończyć swoje wakacje. Na wezwanie ciamajdowatego Burmistrza wraca do Katowic i szybko przekonuje się, że całe miasto bardzo go potrzebuje. Gdy monstrum, które niszczy wszystko na swej drodze, okazuje się słodką ambystomą, Konrad wie, że zwiastuje to tylko więcej kłopotów. 

2. Głowa, ramiona, kolana, pięty, 11.11 (czwartek) 21.00 - 21.20

Przestępczość w mieście rośnie. Konrad Geist musi złapać człowieka, który zabija i ćwiartuje kobiety. Tropy doprowadzają go do miejsca, w którym przekonuje się, że zagrożony jest cały świat.

3. Uczta, 18.11 (czwartek) 21.00 - 21.20

Katowiczanie na własnej skórze przekonują się czym jest problem głodu. Tymczasem Konradowi wizytę składa jego dawny przyjaciel, który skutecznie namawia mężczyznę do udziału w spotkaniu przedziwnej sekty.

4. W sidłach macek, albo bardzo mokry sen, 25.11 (czwartek) 21.00 - 21.20

Wielki mózg terroryzuje Katowiczan w ich snach. Gdy ofiarą dziwnego przybysza pada kochanek Konrada, Gesit postanawia raz na zawsze pozbyć się zagrożenia. W tym celu musi zanurzyć się w strumieniu podświadomości, który chowa wiele niebezpieczeństw.

5. Jak dwie krople wody, 02.12 (czwartek) 21.00 - 21.20

Konrad Geist zostaje aresztowany. Szybko jednak okazuje się, że za licznymi przewinieniami w mieście stoi jego sobowtór – dziwaczny przybysz z Kosmosu. Konrad musi pokonać potwora, zanim pojawią się ofiary śmiertelne.

6. Igrzysko, 09.12 (czwartek) 21.00 - 21.20

Cień, największy wróg Konrada, ucieka ze Strefy 56. Na wolności stanowi olbrzymie zagrożenie dla całego życia we Wszechświecie. Konrad opowiada o swojej ostatniej, najokropniejszej misji, którą odbył w mrocznej przestrzeni kosmicznej.

Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice. Wydarzenie produkuje przedsiębiorstwo społeczne Spółdzielnia Socjalna Honolulu, prowadzące klubokawiarnię Drzwi Zwane Koniem.

Lektor: Dawid Orendorz
Scenariusz: Patryk Seremak
Grafika: Weronika Zięba
Postprodukcja: Bastek Łąkas
Kurator: Paweł Trzepizur

Mordercza Szychta. Słuchowisko radiowe