Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się fizycznie w Katowicach oraz w Internecie
11-12.12.2021

Porozmawiajmy o potworach

Podczas ostatniej w tym roku odsłony festiwalu Ars Independent przeniesiemy się do lat 50. i zwariowanych światów z “monster movies” - mieszanki kina katastroficznego, horroru i sci-fi. Ale przede wszystkim: gęstych od absurdu i kiczu spod znaku kina klasy B.

Zimowa odsłona festiwalu wydarzy się od 11 do 12 grudnia w Katowicach i online pod hasłem “Porozmawiajmy o potworach”. Program festiwalu poznamy 10 listopada, ale już możemy ujawnić, że planujemy pokazy filmowe (w kinie i online), spotkania dyskusyjne oraz autorski, fabularny podcast. 

Za najbliższą odsłonę odpowiada w roli kuratorskiej Paweł Trzepizur - pomysłodawca i organizator Krypty Absurdu. Przypominamy, że w tym roku co kwartał nowa kuratorka czy kurator przygotowują dla nas małego Arsa. Każda odsłona proponuje nowe hasło, kilka wydarzeń wokół niego i nową szatę graficzną.

Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice. Wydarzenie produkuje przedsiębiorstwo społeczne Spółdzielnia Socjalna Honolulu, prowadzące klubokawiarnię Drzwi Zwane Koniem.

Data: 11-12 grudnia
Miejsce: Katowice / Online
Hasło: Porozmawiajmy o potworach
Kurator: Paweł Trzepizur
Identyfikacja: Gosia Szarada

Porozmawiajmy o potworach