Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się w Katowicach
08.10-13.10.2024

PROGRAMOWY ROZBIEG

ZNAMY WYDARZENIA SPECJALNE ARS INDEPENDENT FESTIVAL

Surrealistyczne spotkania z przeszłością, brawurowe powroty do wideoklipowego uniwersum, pełne nowej energii sekcje specjalne, etiudy studenckie, spotkania wokół Śląska, gier i sztuk wideo. Kolejne punkty w festiwalowym rozkładzie jazdy Ars Independent potwierdzone. Karnety wciąż w sprzedaży.

Do autorskiego przeglądu filmów Dereka Jarmana, podczas którego zobaczymy „Ostatnich Anglików” (1987), „Sebastiana” (1975), „Burzę” (1979) i „Jubileusz” (1978) dołączyły kolejne wydarzenia specjalne tegorocznej edycji Ars Independent Festival. Na dobry początek – bierzemy ROZBIEG ze Szkołą Filmową im. K. Kieślowskiego i zapraszamy na pokaz krótkich metraży wyprodukowanych przez katowicką filmówkę. Sztuce wideo i eksperymentom formalnym przyjrzymy się podczas BODY LANGUAGE - wyjątkowego spotkania z osobami artystycznymi: Bogną Burską, Dominikiem Ritszelem i Kubą Stępniem i ich wybraną twórczością. Paweł Trzepizur, twórca „Krypty Absurdu” przygotował autorski FILMOWY PLAN B, w którym odkrywa najlepsze niepokazywane wcześniej wideoklipy i animacje z poprzednich edycji Arsa. Podczas spotkania HEKSER Z HAŁDY: jak zrobić grę o Śląsku wspólnie z uznanymi projektantami gier: Pawłem Ganszyńcem i Markiem Golonką zastanowimy się, jak – z sukcesem – inspirować się lokalnością w popkulturze i wykorzystywać śląskie motywy w tworzeniu gier. W tym roku wraca także niezwykle lubiana sekcja CHOKED&BLIND, w której montażysta filmowy i znawca wideoklipu Maciej Gryzełko wprowadza w świat teledysków kontrowersyjnych, wyrazistych i eksperymentalnych: strasznych, śmiesznych. Na wszystkie wydarzenia zapraszamy do Kina Światowid. Więcej o wydarzeniach specjalnych, gościniach, gościach, twórczyniach i twórcach tegorocznego Arsa przeczytacie w zakładce PROGRAM


KARNETY: EARLY HORSE I BLACK HORSE

Od 11 czerwca do dnia ogłoszenia pełnego programu Festiwalu karnet podstawowy –  Early Horse można kupić w cenie 120 zł (96 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca). W skład karnetu podstawowego wchodzą: identyfikator uprawniający do udziału we wszystkich seansach oraz w wydarzeniach festiwalowych (z wyjątkiem wydarzenia specjalnego Film i Kolacja) oraz pakiet powitalny, na który składają się materiały promocyjne Festiwalu i jego partnerów.  

W sprzedaży nadal dostępny jest specjalny Karnet Patronacki, czyli Black Horse dla wszystkich tych, którzy chcą wspierać Festiwal, w stałej cenie 240 zł. W zestawie, oprócz zawartości pakietu podstawowego i satysfakcji z bycia Patronem Festiwalu, dostaniemy także czarną torbę z logiem Festiwalu oraz wstęp na Wydarzenie Film i Kolacja. 

Karnety można kupić w kasie Kina Światowid oraz poprzez stronę Kina Światowid i Ars Independent Festival. Ilość karnetów ograniczona.

Na tych, którzy nie chcą kupować przysłowiowego „kota (czy w tym przypadku – konia) w worku” i z zakupem wolą wstrzymać się do ogłoszenia pełnego programu wydarzenia, będzie czekać karnet Regular Horse (150 zł/120 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca): do kupienia od dnia, w którym poznamy pełny program festiwalowy do 10 października.

Ars Independent Festival istnieje od 2011 roku, od 2024 organizowany jest wspólnie przez instytucję kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Instytucję Filmową Silesia Film w Katowicach. W programie multimedialnego i popkulturowego festiwalu, oprócz wydarzeń specjalnych, znajdą się cztery sekcje konkursowe: film, animacja, gry wideo i teledyski. 

Katowice GZM 2029 jest Kandydatem na Europejską Stolicę Kultury 2029.

PROGRAMOWY ROZBIEG