Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się w Katowicach
25.06.2023

Tym razem nie do szuflady

Zobacz fantastyczne, animowane spoty studentek i studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych na multimedialnym festiwalu Ars Independent! 

ASP Katowice i Ars Independent współpracują ze sobą już od lat przy najróżniejszych projektach. Młode studenckie środowisko twórczyń i twórców oraz niewiele starsi odbiorcy festiwalu mają wiele wspólnych zainteresowań. Tym razem studenci 2. roku Projektowania Graficznego przygotowali 22 spoty promujące Ars Independent w ramach zajęć pod okiem Michała Rodzińskiego oraz organizatorów wydarzenia: Gaby Palickiej i Bartka Sołtysika.

— Zwyczajem akademickim zdecydowana większość prac ląduje po zaliczeniu w szufladzie, a w najlepszym razie w portfolio autorów. Łącząc siły z ASP mogliśmy temu zapobiec i wyciągnąć obłędną kreatywność i pracowitość młodych twórczyń i twórców na światło dziennie. Jak również skonfrontować ich z sytuacją realnej współpracy z klientem nad istniejącym projektem. Z pewnością to doświadczenie będzie procentować w ich przyszłej pracy graficznej. A już na pewno w mojej, bo realizacje studentów są imponujące i sam się mogę od nich uczyć — dodaje z uśmiechem Bartek Sołtysik.

Pierwszą serię spotów oglądaliśmy wiosną. Nadszedł czas na kolejną, tym razem zapowiadającą letnią (25.06.2023), muzyczną odsłonę festiwalu, która już w czerwcu zagości na terenie R.O.D. "Jedność" (ul. Żeliwna, Katowice).

Spoty oglądać będzie można w relacjach festiwalowych na FB i IG.

UWAGA! UWAGA️! Trochę się pozmieniało od czasu produkcji spotów (na przełomie 2022/2023), m. in. data i nazwa wydarzenia. Studenci otrzymali w briefie datę 24.06 oraz tytuł "Rodzinne Ogrody Dźwiękowe". Aktualna nazwa i termin wydarzenia to: "Plac Zabaw Dźwiękowych", 25.06,2023 (niedziela).

Projekt we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach.
LAUTORKI / AUTORZY (WIOSNA): Bartosz Siejak, Celina Hess, Edyta Honkisz, Jakub Grabowski, Julia Budniok, Karolina Ciebiada, Karolina Podyma, Magdalena Kąkol, Magdalena Maciejczyk
LAUTORKI / AUTORZY (LATO): Wiktor Selega, Alicja Pohl, Kacper Musur, Marta Kwiecień, Anna Brygider, Julia Augustowicz, Maja Kapko, Małgorzata Kandziora, Marta Swoszowska, Olaf Mystek, Paulina Grymel
PROWADZĄCY: Michał Rodziński
WSPÓŁPRACA: Gaba Palicka, Bartek Sołtysik

Tym razem nie do szuflady