Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się w Katowicach
08.10-13.10.2024

ÜBERWOLONTARIAT: PRODUKCJA

Zgłoś się do udziału w praktykach na Arsie! 

Chcesz zrobić z nami całkiem niezły festiwal? Interesują cię: współczesny film, eksperymentalne animacje, wideoklipy, niezależne gry wideo i połączenie tego wszystkiego w świeżych, nietypowych formach? Zapraszamy do naszego zespołu! 

Wystarczy, że do 30 lipca wypełnisz krótki formularz zgłoszeniowy.

Nabór jest skierowany do osób, które chciałyby poznać i okiełznać festiwalowy workflow, zobaczyć, z czym to się je. Do wyboru są trzy sekcje wolontariatu: 

#1 RUNNER: opieka nad festiwalowymi gośćmi - np. reżyserami, artystkami, wsparcie w koordynacji ich pobytu, bezpośrednia współpraca z managerem festiwalu,

#2 BIURO FESTIWALOWE: pomoc organizacyjna w biurze festiwalowym, pomoc w obsłudze gości, akredytacji,

#3 WYSTAWA GIER WIDEO: koordynacja wystawy, obsługa uczestników, pomoc w montażu i demontażu wystawy.

Zapewniamy:

# umowę, certyfikat wolontariacki, zaświadczenie o praktykach

# karnet na cały festiwal

# catering w biurze festiwalowym

# cenne doświadczenia w produkcji multimedialnego, międzynarodowego festiwalu

# dużo dobrych emocji i ciekawych znajomości.

Będzie to zajęcie wymagające, odpowiedzialne, zwłaszcza w trakcie samego festiwalu - ale uwierzcie, że warto! Kto wczoraj zaczynał jako uberwolo, dziś jest w składzie pracującym nad festiwalem. 

Do 15 sierpnia skontaktujemy się ze wszystkimi chętnymi z wynikami wstępnej rekrutacji i zaprosimy wybrane osoby na spotkanie. Praktyki PRODUKCJA odbywać będą się w dniach 01.09.2024 - 15.10.2024. W okresie 01.09.2024 - 1.10.2024 Będziemy spotykać się co tydzień w Biurze Festiwalowym w Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice). W okresie 06.10 - 15.10 - praktyki będą odbywać się w Kinie Światowid, Kinoteatrze Rialto (otwarcie, zamknięcie festiwalu) i w lokalizacji tegorocznej wystawy Czarnego Konia Gier Wideo. 

Szczegółowy zakres obowiązków, harmonogram prac i wymiar godzinowy ustalone zostaną podczas spotkania z organizatorami. 

Tegoroczna edycja Ars Independent Festival odbędzie się w dniach 8-13 października 2024 w katowickim Kinie Światowid. Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Instytucja Filmowa Silesia Film.

ÜBERWOLONTARIAT: PRODUKCJA