Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się w Katowicach
08.10-13.10.2024

Nabór do konkursów

W poszukiwaniu Czarnego Konia.

Cztery konkursy, 500 euro nagrody i legendarna statuetka Czarnego Konia. Ars Independent Festival – multimedialny i popkulturowy festiwal filmu, animacji, wideoklipu i gier wideo – czeka na najlepsze produkcje audiowizualne, które powalczą o tytuł Czarnego Konia.

Do 30 czerwca czekamy na zgłoszenia do konkursów tegorocznej edycji: Czarnego Konia Filmu, Czarnego Konia Animacji, Czarnego Konia Gier Wideo i Czarnego Konia Wideoklipu.

O tytuł Czarnego Konia Filmu mogą ubiegać się pełnometrażowe debiuty lub filmy drugie. Konkurs animacji skierowany jest do twórców krótkometrażowych filmów animowanych. W dwóch pozostałych konkursach powalczą gry wideo i wideoklipy z całego świata. Wszystkie zgłoszone produkcje muszą mieć premierę po 1 stycznia 2023.

Zwycięzców w każdym konkursie wybiorą widzowie festiwalu w głosowaniu publiczności. Laureaci otrzymają statuetkę Czarnego Konia zaprojektowaną w 2012 roku przez Olafa Brzeskiego oraz nagrodę w wysokości 500 euro.

Regulaminy konkursów oraz zgłoszenia:

FORMULARZ FILMU

FORMULARZ ANIMACJI

FORMULARZ GIER WIDEO

FORMULARZ WIDEOKLIPU

Ars Independent Festival istnieje od 2011 roku, od 2024 organizowany jest wspólnie przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów oraz Instytucję Filmową Silesia Film w Katowicach.

Tegoroczna odsłona Ars Independent Festival odbędzie się w dniach 8-13 października. Na pokazy filmowe i wydarzenia organizatorzy zapraszają do katowickiego Kina Światowid. W ramach festiwalu zaplanowano cztery sekcje programowe: film, animacja, gry wideo i teledyski. Dodatkowo – Silesia Film przygotuje dwie sekcje autorskie: przegląd czterech filmów Dereka Jarmana, wraz ze spotkaniami i wydarzeniami specjalnymi oraz sekcję wideoartów. Sprzedaż pierwszych karnetów na festiwal ruszy 14 lutego.

Nabór do konkursów