Pomiń menu
Wydarzenia odbywa się w Katowicach
25.06.2023

Plac Zabaw Dźwiękowych

Ars Independent i Biuro Dźwięku Katowice zapraszają na wydarzenie dźwiękowe służące zaspokojeniu potrzeb wypoczynkowych i rekreacyjnych członków społeczności lokalnej. Spotkanie zarządu z mieszkańcami odbędzie się na placu zabaw przy świetlicy społecznej Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Jedność" w Katowicach przy ul. Żeliwnej w dniu 25 czerwca 2023 r. od godz. 18:00.

Czerwcowa niedziela będzie również okazją do plenerowego sprawdzianu wielokanałowego soundsystemu BDK 2.0 (egzamin pod nadzorem PZD – Polskiego Związku Działkowców / Dźwiękowców, Okręg Śląski).

Line-up:

18:00 - 19:00 | GAŁGAŁ (PL / DE)

19:15 - 20:15 | biøs (PL)

20:30 - 21:30 | Laure Boer (FR / DE)

21:45 - 22:45 | IFS (PL)

Wstęp na wydarzenie Plac Zabaw Dźwiękowych w ramach letniej odsłony Ars Independent jest wolny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy online przez formularz dostępny poniżej.

__________

biøs - Jakub Mokrzysiak, producent i realizator dźwięku z ponad 10-letnim stażem, eksperymentujący z wieloma gatunkami muzyki elektronicznej. Aktywnie zaangażowany w rozwój sceny na południu kraju: prowadzi katowickie studio nagraniowe Azymut i wytwórnię Skan, był rezydentem krakowskiego klubu Szpitalna 1, występował na żywo z orkiestrą Aukso. Nagrodzony złotą płytą za współprodukcję oraz miks albumu Bass Astral x Igo -  Orell. Zagrał na licznych festiwalach: Unsound, Audioriver, Up to Date.

SŁUCHAJ

IFS - duet producencki w składzie: Krzysztof Ostrowski i Mateusz 'Fischerle" Wysocki. Szybko przyciągnął swoim unikatowym brzmieniem uwagę hip-hopowego świata: raperów Prykson Fisk czy Kosi, z którym nagrali utwór na album „LOST ISOK” (Def Jam), wydawców (U Know Me Records), czy innych producentów, czego dowodem będzie instrumentalna płyta powstająca we współpracy z DJ 600V. Od 20 lat na scenie, z doświadczeniem w najróżniejszych gatunkach: od free-jazzu, przez muzykę filmową, słuchowiska dla dzieci, dub-techno, na footworku skończywszy.

SŁUCHAJ

GAŁGAŁ - Michał Krajczok, polski producent rezydujący w Berlinie. W swojej twórczości łączy elementy kompozycji i improwizacji, w myśl idei - jak sam tłumaczy - "bezcelowości" i wolności w muzyce. Występował m. in. na festiwalu Countdown Grabowsee Residency, czy na klubowych scenach Wenecji. Współpracuje z wydawnictwem LAN z Melbourne.

SŁUCHAJ

Laure Boer - multiinstrumentalistka z Francji, rezydująca w Berlinie. Jej muzyka inspirowana jest noisem i folkiem. W swoich występach stawia na hipnotyczną improwizację z użyciem tradycyjnych instrumentów, elektroakustycznych i DIY przedmiotów muzycznych, a także wokalu w języku francuskim. Współpracuje z labelami: Kashual Plastik i Otomatik Muziek (Niemcy), Chinabot (Wielka Brytania). Presiżowy mmagazyn The Wire umieścił ją w kompilacji "Below the Radar". 

SŁUCHAJ

DOSTĘPNOŚĆ: Wydarzenie odbywa się plenerowo. Na terenie brakuje utwardzonych ścieżek - poruszanie odbywa się po nierównej ziemi i trawie. W razie niepogody koncerty przeniesione zostaną do budynku świetlicy - wejście jest szerokie, ale prowadzi do niego kilka stopni schodów.
BILETY: Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy online przez formularz.
DOJAZD: Najbliższe przystanki autobusowe: Załęże Kąpielisko Bugla (900) oraz Katowice Osiedle Kopalni Wujek (51, 115, 120, 130, 130N, 138, 177, 193, 632). Przy ul. Żeliwnej dostępne są miejsca parkingowe dla samochodów.

Plac Zabaw Dźwiękowych

R.O.D. Jedność

25.06 | 18.00 - 23.00